Elfelejtettem a jelszót

BL-Döntő 04/05

Győzött a Liverpool!

Nyilatkozatok

Benitez: "Nem találom a szavakat, amelyekkel ki tudnám fejezni, mit érzek ebben a pillanatban .Kaptunk egy gólt az első percben, korán elvesztettük Harry Kewellt, a játékosaim pedig padlóra kerültek, görcsössé váltak. Próbáltunk változtatni a szünetben, elmondtam nekik, hogy ha betalálunk, megváltoznak a dolgok - és úgy lett. A játékosok hittek benne, és sikerült. Steven Gerrard a kulcsemberünk, benne megvan a kellő mentalitás" - mondta a spanyol tréner.

Ancelotti: „Volt hat percnyi őrület, amely alatt mindent elvesztettünk, amit addig kiharcoltunk. Megmagyarázhatatlan, ami történt, mert jól játszottunk végig a 120. perc alatt. Jó úton járunk, ezért úgy gondolom, ezen kell továbbmennünk. Nagyon sajnáljuk a történteket, csalódottak és elégedetlenek vagyunk. Úgy gondolom, a Milan csodálatos döntőt játszott. Vesztettünk, de úgy, hogy nem érdemeltünk kudarcot, ugyanakkor el kell fogadnunk vereségünket. Úgy gondolom, a csapat büszke lehet teljesítményére. Boldogtalanok vagyunk, de úgy gondolom, tiszteletet érdemlő módon fesztettünk. Most le kell játszanunk idei utolsó mérkőzésünket, utána pedig elkezdhetünk gondolkodni a következő szezonról” – mondta megtörten a Milan trénere.

Gerrard: "Életem legszebb pillanata volt, mikor magasba emelhettem a trófeát. Hogy gondolhatnék arra, hogy elhagyom a Liverpoolt egy ilyen este után? Tényleg jól érzem magam a klubnál, hamarosan leülök tárgyalni az elnök úrral és a menedzserrel. Annyit előrebocsáthatok, hogy a dolgok jól állnak" - kezdte értékelését Steven Gerrard, a vörösök távozással kacérkodó csapatkapitánya. A sorozat elején abszolút esélytelenek voltunk, és bevallom, én sem, hittem akkor abban, hogy eljuthatunk idáig. De amint látják, egyszer sem találtunk jobb ellenfélre. Rafa Benitez mondta, hogy emeljük fel a fejünket, és próbáljunk meg minél előbb gólt rúgni a második félidőben, adjunk valami tiszteletet szurkolóinknak. Aztán az első gól visszaadta a reményt" - mondta a vörösök kapitánya. A szurkolóink hetek, hónapok óta spóroltak azért, hogy eljöhessenek ide. Nagyon boldog vagyok, hogy felemelhettem a trófeát előttük" - köszönte meg a fergeteges biztatást Gerrard.”

Maldini: A Milan csapatkapitánya, az első percben eredményes Paolo Maldini röviden nyilatkozott a találkozó után. A veterán bekk érthetően volt szűkszavú, hiszen a Pool lidércnyomásszerű fordítását még neki, a legrutinosabbnak is nehéz lehetett megemészteni. Nagyon nehéz, furcsa érzés megmagyarázni a történteket. Természetesen nagy csalódás ez számunkra. Volt néhány hasonló pillanat a karrierem során, de ez biztosan egyike a legnagyobbaknak. Emelt fővel távozhatunk, de el kell fogadnunk az eredményt, még akkor is, ha annyira fájó számunkra" - mondta Maldini.

Milan-Liverpool 3-3, 11-esekkel 2-3

- döntő

Milan: Dida - Cafu, Nesta, Stam, Maldini - Gattuso (Rui Costa, 112.), Pirlo, Seedorf (Serginho, 85.) - Kaka - Crespo (Tomasson, 85.), Sevcsenko.
Liverpool: Dudek - Finnan (Hamann, 46.), Carragher, Hyypia, Traore - Gerrard, Xabi Alonso, Riise - Kewell (Smicer, 22.), Luis Garcia - Baros (D. Cissé, 85.).

A mérkőzés előtt a Liverpool szolgált több meglepetéssel, ugyanis Rafael Benítez a kezdőbe nevezte az ausztrál Harry Kewellt, így a védelemben otthonosabb Dietmar Hamann, illetve Igor Biscan helyett egy támadóbb felfogású játékos kapott lehetőséget. A másik oldalon Jaap Stam vállalta a játékot, azaz a lombardok legjobb védőnégyesüket küldhették pályára - Kaladze végül a cserepadon kapott lehetőséget.

1. perc: szenzációsan kezdett a Milan! A tizenhatos jobb sarkánál Pirlo végezhetett el szabadrúgást, és ívelését az előrehúzódó Paolo Maldini pofozta a hálóba. A 87. BEK, illetve BL-mérkőzésén szereplő veterán hátvéd második gólját szerezte a legrangosabb európai kupában (1-0).

4. perc: Riise lövésébe vetődött bele Stam, majd egy jobboldali beívelést követően Hyypia fejelt nyolc méterről - épp Dida ölébe.

7. perc: Sevcsenko elől mentett szögletre Hyypia, majd Pirlo szögletét követően Dudek kapuját veszélyeztette a finn: a felperdülő labdát a lengyel kapus magához ölelte.

13. perc: Sevcsenkót ugratták ki a tizenhatos vonalánál. Az ukrán lerázta magáról védőjét, azonban kézzel tette maga elé a labdát.

14. perc: ismét a Milan veszélyeztetett. Jobboldai szöglet után Crespo fejelt veszélyesen kapura (a bal kapufánál álló Luis García a gólvonalról mentett), majd a kipattanót követően Stam ismételhetett - lövése lepattant az összezáró angolokról.

18. perc: Kaka tette ki a labdát a támadást a jobb oldalon követő Cafuhoz. A bekk ívelése után épp Kaka fejelt kapura, azonban odalett a lehetőség.

22. perc: Smicer váltotta Kewellt.

29. perc: a bal oldalon kiugró Sevcsenkót állították meg lesen - véleményes volt a helyzet.

30. perc: Gattuso Riise elől szabadított fel az utolsó pillanatban.

32. perc: Sevcsenko emelt Dudek ölébe. A Traore által gyötört ukrán elesett ugyan, de nem volt büntetőgyanús a szituáció.

36. perc: Luis Garcia kapott remek labdát a milánói tizenhatoson belül. A spanyol kapura fordult, majd csúnyán mellédurrantott.

39. perc: a Milan kapuja előtt Luis Garcia vezette rá a labdát Nestára. A hátvéd elesett, majd a labda a testéről (a kezéről?) pattant vissza a mezőnybe. A kontrából villámgyorsan iramodott meg az olasz csapat, két húzásból a jobb oldalon meglógó Sevcsenko elé került a labda. Az alapvonalhoz közelítve az ukrán okosan középre lőtte a labdát, s Crespo három méterről a kapuba lőtt (2-0).

44. perc: KO! Háromra növelte előnyét a Milan! Crespót zseniálisan indította a Gerrardot megelőző Kaka; az argentin pedig elegánsan átcsippentette a labdát a kétségbeesett Dudeken (3-0).

II. FÉLIDŐ:

46. perc: Hamann jött be Finnan helyett.

49. perc: Crespo szerzett labdát a zavarodott angol védők között, visszagurított, de kaka lövése levágódott.

50. perc: Xabi Alonso unta meg a totojázást, 24 méterről lőtt, s a pattogó labda alig kerülte el a kaput. Bár Dida jól vetődött a jobb sarokra tartó labdára, kevés esélye lett volna a bombaerős lövés hárítására.

52. perc: egy szabadrúgás kombináció végén Sevcsenko 19 méteres lövését bravúrral tolta szögletre a liverpooli kapus.

54. perc: szinte a semmiből szépített a Liverpool. Riise adott be balról, s a Nestát megelőző Gerrard 10 méterről a hálóba fejelt (3-1)

57. perc: Hamann tálalt Smicer elé. A két csere összjátéka során a cseh 20 méterről lőtt, Dida "benézte" a jobb alsóban landoló labdát (3-2).

60. perc: a sírból hozta vissza a meccset a Liverpool! Gattuso és Gerrard bírkózott a tizenhatoson belül. A Liverpool csapatkapitánya rutinosan nagyott esett, Mejuto Gonzalez pedig befújta a büntetőt. A tizenegyesnek Xabi Alonso futott neki. Bár a jobb alsóba tartó lövését Dida hárítani tudta, a spanyol remekül startolt a kipattanóra: a jobb felsőbe bombázott (3-3).

70. perc: tetszetős Milan-támadás végén seedorf adott középre, Sevcsenko ráfordult a kapura, nyolcméteres lövését azonban a gólvonalról mentette Traore.

71. perc: Gerrard lövése a léc fölött hagyta el a játékteret.

76. perc: Carragher sárgult be. A védő emelt lábbal csúszott be Crespónak.

80. perc: ismét vezetést szerezhetett volna a Milan. Sevcsenko négy emberen is áthámozta magát. A helyzetet a jobb oldalon követő Crespóhoz passzolt, az argentin azonban későn passzolt Kakához, így a brazil lövését blokkolták az angol védők.

85. perc: Rafa Benítez mindhárom cseréjét kihasználta. Barost Djebrill Cissé váltotta.

85. perc: kettős csere a Milannál. Crespo és Seedorf helyett Tomasson és Serginho lépett pályára.

88. perc: Sevcsenko elől az utolsó pillanatban mentett szögletre Carragher. Pirlo sarokrúgása után Stam fejesébe stukkolt bele Kaka, a labda azonban ha centikkel is, de elkerülte Dudek hálóját.

90+2. perc: Mejuto Gonzalez lefújta a mérkőzést.

HOSSZABBÍTÁS

95. perc: Pirlo 22 méteres szabadrúgása magasan elszállt a léc fölött.

99. perc: Tomassont intették le lesen.

101. perc: Serginho ívelt be balról, Traore elvétette a beívelést, azonban Tomassont meglepte az ölébe hullott lehetőség és a kaputól hat méterre, Dudekkel szemben állva csúnyán "eltörte" a labdát.

104. perc: Pirlo cselezte be magát az angol tizenhatosra, alányesett a labdának, Dudek azonban szemfülesen lehúzta a ravasz kísérletet.

106. perc: Sevcsenko szelídített meg egy jobboldali beívelést, gyenge lövése azonban nem jelentett gondott az angolok kapusának.

108. perc: Cissé harcolt ki szögletet. A sarokrúgás után Gerrard lövésébe léptek bele az olaszok. Az újabb szöglet azonban nem jelentett veszélyt.

112. perc: Ancelotti mester a támadásra voksolt. Rui Costa váltotta Gattusót. Időközben Carragher dőlt ki a Liverpool csapatánál úgy, hogy az angolok mindhárom cseréjüket kihasználták.

118 . perc: meccslabdát védett Dudek!!! Előbb Sevcsenko fejjel próbálkozott, majd a kipattanót erőből rúgta meg az ukrán, azonban a lengyel kapus mint egy fal, útját állta az egy méterről leadott lövésnek.

120+1. perc: büntetők döntenek az 50. BEK-BL-döntőn.

A pénzfeldobás következtében a Milan kezdte a büntetőket.

Sevcsenko kihagyta - Milan-Liverpool 2-3

A Liverpool nyerte az 50. BEK-BL-döntőt.

AC Milan-FC Liverpool 3-3 (3-0, 3-3, 3-3), 11-esekkel 2-3

Isztambul, Atatürk stadion, 69 500 néző. Vezette: Mejuto Gonzalez (spanyol)
Gól: Maldini (1.), Crespo (39., 44.), illetve Gerrard (54.), Smicer (57.), Xabi Alonso (60., 11-esből)
A 11-eseket értékesítette: Hamann, D. Cissé, Smicer, illetve Tomasson, Kaka